اتوکلاو صنعتی

اتوکلاو صنعتی

امروزه سیستم‌ها و ابزار و وسایل متنوعی به حوزه صنعت معرفی شده‌اند که هرکدام به نوبه خود کیفیت و اثربخشی قسمتی از خطوط صنعتی را بهینه‌سازی می‌کنند. اتوکلاو صنعتی نیز یکی از مهم‌ترین وسایلی بوده که در زمینه‌های متنوعی مانند تولید مواد خوراکی و ساخت تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی به کار برده می‌شود. حتماً حدس می‌زنید که کاربرد اصلی این محصول چیست؟ بله کاملاً درست است این محصول به شما کمک می‌کند تا به بهترین نحو ممکن هر چیزی را استریل و ضدعفونی کنید.

ازآنجایی‌که مواد خوراکی به‌صورت مستقیم با سطح سلامت و بهداشت جامعه در ارتباط بوده پس در اختیار داشتن وسایلی که بتوان با کمک آن سطح ایمنی محصولات را بالا برد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. همچنین وسایل و لوازم حساسی که در اتاق عمل‌ها و آزمایشگاه‌ها استفاده می‌شود نیز باید با به‌روزترین فناوری‌های دنیا از هرگونه آلودگی پاک شود که این مورد نیز در لیست کاربردهای اتوکلاو یا همان Industrial autoclave قرار می‌گیرد. درصورتی‌که شما نیز به این وسیله نیاز دارید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

Industrial autoclave

اتوکلاو صنعتی چگونه کار می‌کند؟

همان‌طور که برای شما اشاره کردیم، اتوکلاوها بخش جدانشدنی از خطوط صنعتی به شمار می‌آیند که در آن‌ها الزام به استریل کردن محصولات و پاک‌سازی آنها وجود دارد. حال سؤال پیش میاید که این وسیله چطور می‌تواند فرایندهای ضدعفونی و پاک‌سازی را انجام بدهد؟ همه این پروسه‌ها با کمک قوانین فیزیک و چرخه‌های ترمودینامیکی که در محیط اتوکلاو صنعتی طی می‌شود انجام شده و در نهایت شما به نتیجه مطلوب خود خواهید رسید.

زمانی که محصولی در محیط داخلی این وسیله قرار می‌گیرد بخار با دمای بسیار بالایی متصاعد می‌شود. این دمای بالا تا حدود زیادی می‌تواند آلودگی‌ها را پاک کند اما برای بیشتر شدن اثربخشی این وسیله، فشار محیط نیز افزایش پیدا می‌کند. با بالارفتن دما و بیشتر شدن فشار محیط، تمام آلاینده‌ها، میکروب‌ها و هرگونه مورد خطرناکی که ممکن است در آن وجود داشته باشد از بین می‌رود و فرایند استریلیزه کردن به‌خوبی به پایان می‌رسد.

بخاری که با آن دستگاه فرایند استریل‌سازی و ضدعفونی را شروع می‌کند، از قسمت پایینی سیستم وارد محوطه می‌شود. مسیر حرکت این بخار به‌صورت یک لوله بوده که از پایین وارد شده و در دورتادور محیط پاک‌سازی وجود دارد. وقتی بخار همه محفظه را فراگرفت فرایند استریل کردن شروع می‌شود و در انتهای کار، بخار از طریق یک لوله دیگر که آن هم در بخش پایینی قرار گرفته است دفع می‌شود. هم زمان با طی شدن این مراحل شما می‌توانید میزان فشار را تنظیم کنید و دما را بالا یا پایین بیاورید.

کاربردهای اتوکلاو

اتوکلاو در چه موقعیت‌هایی به کار برده می‌شود؟

یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی که لازم است در زمان تهیه یک محصول بدانیم این است که درمورد کاربردها و موقعیت‌های به‌کارگیری آن اطلاعات کافی کسب کنیم. اولین جایی که Industrial autoclave مورداستفاده قرار می‌گیرد بیمارستان است. در بیمارستان‌ها روزانه مقادیر زیادی زباله پزشکی تولید می‌شود که خطر پراکندگی بیماری و انواع آلودگی را دارند. استفاده کردن از اتوکلاو کمک می‌کند که این بیماری‌ها از بین بروند و دفع کردن زباله‌ها خطری برای محیط به همراه نداشته باشد.

نکته دیگری که لازم است درمورد بیمارستان‌ها اشاره کنیم تعداد بالای لباس‌های پرسنل و بیماران است که آنها نیز باید به بهترین شیوه پاک‌سازی و استریل شوند. با کمک اتوکلاوی که حجم بالایی نیز دارد این کار به‌سادگی امکان‌پذیر است. مورد بعدی که بهتر است بدانید به ابزار و وسایل پزشکی مربوط می‌شود. یکسری از وسایل پزشکی باید هر مرتبه بعد از عمل ضدعفونی شوند تا برای استفاده مجدد مشکلی نداشته باشند. این وسایل نیز با اتوکلاو صنعتی پاک‌سازی می‌شوند.

مطب‌ها و کلینیک‌های دندان‌پزشکی نیز به دلیل حساسیت بسیار بالایی که دارند و ابزار و وسایل آنها مرتب در معرض آلودگی قرار می‌گیرد باید پاک‌سازی بشوند. آزمایشگاه‌ها و به‌خصوص بخش‌های میکروب‌شناسی نیز باید حتماً از اتوکلاو استفاده کنند تا برای آنها مشکلی به وجود نیاید. جالب است بدانید بسیاری از کارخانه‌های تولید ظروف و وسایل شیشه‌ای نیز باید حتماً با اتوکلاو صنعتی همه وسایل خود را ضدعفونی کنند. از این وسیله در کارخانه‌های تولید نوشیدنی‌ها و حتی آزمایشگاه‌های بتن‌سازی نیز بهره‌برداری می‌شود.

بررسی اتوکلاو

مشخصات و ویژگی‌های اتوکلاو صنعتی

اولین ویژگی این سیستم آن است که می‌تواند برای شما با کمترین میزان خطا انواع آلاینده‌ای مواد غذایی و تجهیزات را پاک کند. این آلاینده‌ها می‌توانند شامل انواع ویروس‌ها، باکتری‌ها و میکروب‌ها، قارچ‌ها و هر نوع میکروارگانیسم خطرناکی بشود. مورد دیگری که در زیرمجموعه ویژگی‌های این محصول باید به آن اشاره کرد فرایندهای فیزیکی و شیمیایی پیوسته‌ای است که در آن رخ می‌دهد. جالب است بدانید که همه این فرایندها در صفحه‌نمایش دستگاه نشان داده می‌شود.

شما می‌توانید همه اطلاعات و داده‌های مربوط به رخدادهای درون محفظه اتوکلاو صنعتی را از روی صفحه‌نمایش بررسی کنید. بادقت کردن در این اطلاعات شما این امکان را دارید که دستگاه را طبق نیاز خود تنظیم کرده و کنترل کنید. این دستگاه برای تنظیم فشار هوا از کمپرسور قدرتمندی بهره می‌برد که درون سیستم آن نصب شده و شما می‌توانید با دادن برنامه‌های مشخصی به دستگاه، آن را به کار بگیرید. نکته دیگری که بهتر است درمورد این وسیله نیز بدانید وجود سامانه سپراتور آب است.

این سیستم برای ته‌نشین شدن مواد محلول و جداسازی رسوبات استفاده می‌شود. از دیگر نکات مهم که باید درمورد اتوکلاو صنعتی بدانید این بوده که به‌صورت کامل آب‌بندی و عایق‌سازی شده است. معمولاً از متریال بسیار ویژه‌ای به نام پشم سنگ فشرده برای عایق‌سازی این وسیله استفاده می‌شود. اغلب اوقات صفحات آلومینیومی و فولادی را برای ساختن اتوکلاو استفاده می‌کنند. وجود خلأ میان جداره‌های مختلف این وسیله کمک می‌کند که هیچ ضربه خارجی باعث ایجاد اخلال در وسیله نشود.

ویژگی‌های اتوکلاو صنعتی

مزایای استفاده از اتوکلاو صنعتی را بدانید.

همان‌طور که بارها در طول مقاله برای شما اشاره کردیم، اتوکلاو صنعتی مزایا و موارد استفاده بی‌شماری دارد. در این قسمت می‌خواهیم برای شما به اصلی‌ترین مزایا و ویژگی‌های مثبت این وسیله اشاره کنیم. اولین مورد این بوده که همه نوع آلودگی و میکروبی از سطح محصولات پاک شده و کاملاً استریل می‌شوند. نکته بعدی این بوده که شما می‌توانید محصولات و تولیدات خود را به کیفیت و استاندارد جهانی نزدیک کرده و از این بابت اطمینان مخاطبان زیادی را به خود جلب کنید.

مورد دیگر کیفیت بالای قطعات به کار برده شده در این دستگاه است که برخلاف بسیاری از وسیله‌های صنعتی، نیازی به تعمیرهای مکرر ندارد و می‌تواند برای مدت طولانی به‌خوبی کار کند. اتوکلاو صنعتی همچنین راندمان و بازدهی بسیار مناسبی دارد و انرژی مصرفی آن با درصد خوبی به بهره‌وری می‌رسد. نکته مهم این است که به علت وجود فضاهای خلأ و جداره‌های زیاد، اتلاف انرژی در این وسیله بسیار پایین بوده و به همین دلیل استفاده مدام از آن به شما هزینه زیادی تحمیل نمی‌کند.

مسئله دیگری که برای واحدهای بهداشتی حائز اهمیت است به تخلیه هوای این دستگاه مربوط می‌شود. دراین‌خصوص نیز باید بگوییم از مزایای اتوکلاوهای صنعتی این است که بخار به‌صورت کاملاً ایمن و بهداشتی تخلیه می‌شود و هیچ آلودگی در فضای بیرون به وجود نخواهد آورد. موردی که بهتر است بدانید این بوده که با خرید اتوکلاوهای صنعتی از مجموعه کارا ماشین شما می‌توانید از مزایای زیادی مانند پشتیبانی تخصصی و بسیار باکیفیت، خدمات پس از فروش متنوع و حمایت‌های مختلف این شرکت بهره‌مند شوید.

مزایای اتوکلاو

بهترین اتوکلاوهای صنعتی را چگونه تهیه کنیم؟

اگر شما نیز در گروه افرادی هستید که برای محل کار یا کارخانه خود به اتوکلاو نیاز دارید و می‌خواهید بهترین نمونه‌های موجود در بازار را یک جا ببینید و بررسی و مقایسه کنید می‌توانید با مجموعه بزرگ کارا ماشین در ارتباط باشید. این گروه با در اختیار داشتن بهترین وسیله‌های صنعتی از جمله اتوکلاو به یکی از بزرگ‌ترین سازندگان و تأمین‌کنندگان وسیله‌های صنعتی در کشور تبدیل شده است. این گروه صنعتی فعالیت خود را ابتدا به‌صورت واردکننده قطعات صنعتی آغاز کرد.

باگذشت زمان و اعمال تحریم‌های ظالمانه، کارا ماشین توانست به پشتوانه تجربیات بسیار ارزشمند و با همراهمی مهندسان و صنعتگران تولید دستگاه‌های صنعتی را آغاز کند. هم اکنون این مجموعه به یکی از اصلی‌ترین تولیدکنندگان در کشور تبدیل شده است و شما می‌توانید همه سفارش‌های صنعتی خود را به آن شرکت بسپارید. این گروه بزرگ تولیدی به شما تضمین کیفیت. پشتیبانی همه‌جانبه می‌دهد و می‌توانید انواع اتوکلاو صنعتی را با استانداردهای جهانی خریداری کنید.

اتوکلاو صنعتی

ما در این مقاله برای شما به‌صورت مفصل به بررسی و توضیح یکی از مهم‌ترین وسیله‌های موردنیاز خطوط و تولیدی و حتی بیمارستان‌ها و واحدهای بهداشتی یعنی اتوکلاو صنعتی اشاره کردیم. دانستیم که این وسیله می‌تواند در دما و فشار زیاد انواع آلاینده‌ها را از بین ببرد و به شما محصولاتی ضدعفونی شده و استریل را تحویل بدهد. از مهم‌ترین جایگاه‌هایی که به استفاده از اتوکلاو نیاز دارند می‌توان به آزمایشگاه‌ها و گروه‌های تولیدی بتن نیز اشاره کرد.

ازآنجایی‌که اتوکلاو صنعتی ساخته شده تا تحت‌تأثیر فشار و دما آلودگی‌ها را از بین ببرد پس می‌توان انتظار داشت که به‌خوبی عایق‌بندی‌شده و از بهترین و مقاوم‌ترین متریال‌ها برای جداره‌های آن بهره برده‌اند. درصورتی‌که شما عزیزان نیز تمایل دارید تا برای مجموعه صنعتی یا درمانی خود اتوکلاو تهیه کنید می‌توانید به گروه بزرگ کارا ماشین درخواست خود را ارسال کنید.

سایر محصولات : دستگاه درایر هیبریدی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

فیلد های ستاره دار* الزامی می باشند.