دستگاه آبگیری

دستگاه آبگیری

سابقه آبگیری از محصولات مختلف بسیار طولانی است. آبگیری از میوه‌ها و سبزیجات موجب می‌شود تا بتوان بدون کاهش مواد مغذی‌ آن‌ها را برای مدت بیشتری نگهداری کرد. امروزه استفاده از دستگاه آبگیری گزینه‌ای مناسب در این زمینه محسوب می‌شود. این دستگاه‌ها با بهره‌گیری از موتورهای قدرتمند و طراحی کاربردی، به شما کمک می‌‌کنند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن حجم عظیمی از محصولات مختلف را آبگیری کنید.

ظرفیت دستگاه‌های آبگیری متفاوت است. در واقع امروزه تقریباً برای هر نوع میوه‌ای می‌‌توان یک دستگاه ویژه را پیدا کرد. مکانیزم کلی دستگاه‌های آبگیری بر اساس ساختار کلی میوه مدنظر طراحی می‌شود تا بتوان با کم‌ترین اتلاف بافت، بیشتری میزان آب را خارج کرد. در این متن قصد داریم شما عزیزان را با این دستگاه‌های جذاب آشنا کنیم؛ بنابراین اگر قصد خرید یک دستگاه مخصوص آبگیری را دارید و یا در این زمینه کنجکاو هستید، درادامه متن  با کارا ماشین همراه باشید.

مهم‌ترین مزایای دستگاه‌های مخصوص آبگیری

به‌طورکلی می‌توان گفت مهم‌ترین مزیت دستگاه آبگیری، سرعت بسیار بالای این محصول است. دستگاه‌های آبگیری برخلاف مدل‌های سنتی آن‌ها نیازی به استفاده از نیروی انسانی ندارند و تمام فرایند آبگیری توسط یک موتور الکتریکی انجام می‌گیرد. این موتور با قدرت فوق‌العاده خود فشار بسیار بالایی را به میوه‌های وارد شده به دستگاه وارد می‌‌کند. نکته جالب این است که فشار وارد شده در تمام سطوح یکسان خواهد بود؛ بنابراین، حتی می‌‌توان میوه‌هایی که به‌اندازه کافی رشد نکرده‌اند را در درون این دستگاه‌ها قرار داد.

یکی دیگر از مزایای این دستگاه‌ها، سرعت بالای آن‌ها است. درحالی‌که سابقاً‌ برای آبگیری ۱۰۰ کیلوگرم میوه به ماه‌ها زمان نیاز بود، در حال حاضر دستگاه‌های مدرن آبگیری می‌توانند بیش از ۳۰۰ کیلوگرم میوه را تنها در لحظه آبگیری کنند.

دستگاه‌های آبگیری کاملاً بهداشتی هستند. سطح درونی این دستگاه‌ها را می‌توان به‌راحتی با مواد شوینده تمیز کرد. علاوه بر این، استیل بودن بخش درونی دستگاه‌های آبگیری موجب می‌شود تا تفاله میوه به سطح دستگاه نچسبد و آلودگی خاصی به وجود نیاید.

دستگاه آبگیری

 

انواع مختلف دستگاه‌های آبگیری

دستگاه‌‌های آبگیری را به طور معمول باتوجه‌به ظرفیت، قدرت موتور و همچنین کارایی به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌کنند. هر یک از این دستگاه‌ها دارای کاربرد خاص خود هستند. در این بخش به چند نمونه از محبوب‌ترین مدل‌های دستگاه آبگیری اشاره می‌‌کنیم.

دستگاه‌های آبگیری ماردونی

این دستگاه‌ها به‌طورکلی جهت آبگیری لیمو و غوره مورداستفاده قرار می‌گیرند. بخش اصلی دستگاه‌های آبگیری ماردونی، یک قطعه به نام ماردون است که در بخش انتهایی دستگاه تعبیه می‌شود. با انتقال انرژی به دستگاه این ماردون حرکت می‌کند و با له کردن میوه‌ها، آب آن‌ها را تخلیه می‌کند. یکی از مزایای مهم این نوع دستگاه مخصوص آبگیری، عدم خرد شدن هسته میوه است.

دستگاه‌های آبگیری پرسی

این دستگاه‌ها برخلاف دستگاه ماردونی از یک سیستم پرس بهره‌ می‌برند. به طور معمول از این دستگاه‌های آبگیری پرسی برای آبگیری میوه‌های بدون هسته کمک گرفته می‌شود. برای مثال از دستگاه‌های آبگیری پرسی نمی‌توان برای پرس کردن گوجه‌فرنگی استفاده کرد؛ زیرا پرس کردن موجب انتقال دانه گوجه به درون آب به‌دست‌آمده، می‌شود.

دستگاه‌های آبگیری ماردون پرس (چندکاره)

این دستگاه‌ها را می‌‌توان ترکیبی از دستگاه‌های آبگیری ماردونی و دستگاه‌های آبگیری پرسی دانست. این دستگاه‌ها در کارخانجات مختلفی (مانند کارخانجات تولید رب گوجه، تولید آبلیمو و …) مورداستفاده قرار می‌گیرند.

دستگاه‌های آبگیری ماردون پرس قدرت فوق‌العاده بالایی دارند به‌نحوی‌که حتی برای آبگیری سبزیجات نیز می‌توان آن‌ها را به کار گرفت. این دستگاه‌ها معمولاً دارای بخشی به نام پنل کنترل هستند. اپراتور می‌تواند به‌وسیله این بخش میزان فشار وارد شده توسط دستگاه آبگیری را تنظیم کند تا میوه و یا سبزی مربوطه بیش از حد له نشود.

دستگاه‌های آبگیری پارویی

دستگاه‌های پارویی بیشتر برای گرفتن آب گوجه‌فرنگی به کار می‌روند. در درون این دستگاه‌ها قطعه‌ای به نام پارو وظیفه واردکردن فشار به گوجه‌فرنگی را بر عهده دارد. یکی از مهم‌ترین مزایای دستگاه‌های آبگیری پارویی، قیمت پایین‌تر آن‌ها نسبت به سایر دستگاه‌هایی است که به آن‌ها اشاره شد.

علاوه بر این، دستگاه‌های آبگیری پارویی معمولاً به‌صورت پرتابل عرضه می‌شوند. ابعاد کلی این نوع دستگاه‌های آبگیری نسبت به دستگاه‌های ماردونی و حتی دستگاه‌های پارویی کوچک‌تر است. از این نوع دستگاه‌ها می‌توان در کارگاه‌های تولید رب خانگی، آب‌لیموی خانگی و … استفاده کرد؛ زیرا ظرفیت چندان بالایی ندارند.

تصویری از دستگاه مخصوص آبگیری لیمو و غوره

قطعات و اجزا موجود در دستگاه‌های‌ آبگیری

به طبع اصلی‌ترین بخش یک دستگاه آبگیری، قسمتی است که با توسل به فشار موجب خروج آب درون محصولات می‌شود. در هر مدل از ماشین‌های آبگیری این بخش دارای طراحی متفاوتی است. برای مثال در ماشین‌های آبگیری مخصوص لیمو و غوره این بخش به شکل مسطح ساخته می‌شود.

بسیاری از دستگاه‌های آبگیری دارای چرخ هستند. این چرخ‌ها به شما کمک می‌کنند تا بتوانید دستگاه مربوطه را به‌راحتی به محل مدنظر خود انتقال دهید. وجود چرخ (به علت وزن نسبتاً سنگین این محصولات) یک ضرورت به شمار می‌آید.

بدنه دستگاه‌های آبگیری در گذشته از مواد مختلفی تهیه می‌شد؛ اما امروزه اکثر دستگاه‌های آبگیری دارای بدنه‌ای از جنس استیل ضدزنگ هستند. این متریال مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار دارد. علاوه بر این، به‌کارگیری استیل ضدزنگ موجب شده است تا فرایند پاک‌کردن دستگاه پس از اتمام آبگیری به‌راحتی هرچه‌تمام‌تر صورت گیرد.

موتور دستگاه آبگیری باید ظرفیت مناسبی داشته باشد تا فرایند آبگیری به نحو احسن انجام گیرد. موتور موجود در دستگاه‌های آبگیری چندکاره معمولاً قدرتمندتر از سایر موارد است؛ زیرا موتور مدنظر باید آبگیری محصولات مختلفی را پوشش دهد.

دستگاه آبگیری

خرید دستگاه آبگیری

دستگاه‌های آبگیری مدرن یکی از مهم‌ترین ابزارهای صنعتی به شمار می‌آیند که دارای مزایای گوناگونی هستند. به‌وسیله این دستگاه‌های می‌‌توانید آب درون هر نوع محصولی را به‌راحتی و بدون نیاز به‌صرف انرژی و هزینه بالا خارج کنید. فرایند آبگیری در گذشته یک روند زمان‌بر بود؛ اما این دستگاه‌ها به فرایند آب‌گیری سرعت بخشیده‌‌اند.

هر محصولی، دستگاه مختص به خود را دارد، برای مثال دستگاه آبگیری لیمو و غوره با دستگاه مخصوص آبگیری گوجه متفاوت است؛ به همین دلیل باید پیش از خرید این محصولات به کارایی مدنظر خود توجه کنید. یک دستگاه مخصوص آبگیری باکیفیت باید علاوه بر طراحی مناسب، ‌قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای نیز داشته باشد.

گروه صنعتی کارا ماشین باچندین دهه تجربه درزمینه طراحی و تولید انواع دستگاه های صنعتی چون دستگاه اکسترودر، اتوکلاو صنعتی و صد ها دستگاه صنعتی دیگر امروز به یکی از بزرگترین مجموعه ها تولیدی در سطح خاور میانه بدل گشته شما دوستان عزیز می توانید جهت خرید انواع دستگاه های آبگیری با شماره تماس های بخش فروش مجموعه تماس حاصل نمایید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

فیلد های ستاره دار* الزامی می باشند.