میکسر پودر

میکسر پودر

یکی از دستگاه‌های مهم و بااهمیت در عرصه تولید مواد غذایی دستگاه میکسر پودر است. این دستگاه جزء دستگاه‌های پرکاربرد در تولید انواع مواد است. مخصوصاً موادی که به‌صورت پودر هستند. از کاربردهای مهمی که این دستگاه‌ها دارند، مخلوط کردن مواد و ایجاد طعم در آن­هاست. دستگاه موردنظر یکی از دستگاه‌های پرکاربرد در شیرینی‌پزی، تولید انواع مواد غذایی و داروسازی است. در این مقاله مقصود ما بررسی این دستگاه، کاربردهای آن و انواع آن است. در صورت تمایل با ما تا ادامه مقاله همراه باشید.

آشنایی با دستگاه میکسر پودر

همان‌طور که در بالا بیان شد دستگاه میکسر پودر با پیشرفته‌ترین فناوری‌ها در مخلوط کردن انواع مواد غذایی، شیمیایی، مصالح ساختمانی و دارویی به کار می‌رود. این محصول به دلیل کاربرد فراوان در اندازه‌های متنوع تولید و به بازار عرضه می‌شود. زمانی که یک محصول تولید می‌شود باید مراحلی را طی کند، یکی از این مراحل مخلوط کردن مواد است که با این وسیله باارزش انجام می‌شود. از نکات مهم در عرصه تولید مواد غذایی این است که بدون وجود این دستگاه تقریباً تولید برخی از محصولات غیرممکن است.

دستگاه میکسر پودر

نحوه کار دستگاه بلندر صنعتی

دستگاه میکسر پودر با مدل‌های مختلف طراحی و در بازار جهانی توزیع می‌شود. اگر مایل هستید بدانید این دستگاه چطور کار می‌کند. باید بیان کنیم این دستگاه مانند هر دستگاه برقی به‌وسیله برق‌ کار می‌کند. پس از ورود برق به این دستگاه موتور روشن می‌شود و تیغه‌ها به حرکت درمی‌آیند.

نحوه حرکت پروانه‌ها حول محور میانی است و در جهت مخالف هم شروع به کار می‌کنند. این ویژگی باعث ترکیب کامل مواد می‌شود. زمانی که تیغه‌ها به حرکت درمی‌آیند شما می‌توانید موادی را که قصد مخلوط کردن آن را دارید در مخزن مخصوص دستگاه بریزید.

بررسی قدرت و نکات دستگاه

بسیاری از افراد مایل هستند بدانند پره‌های دستگاه میکسر پودر قدرت خود را از کدام قسمت دستگاه می‌گیرند؟ در جواب این سؤال باید بگوییم موتور و گیربکس دستگاه در قدرت دهی به پره‌ها نقش اساسی دارند. توان و قدرت در دستگاه‌های مختلف متفاوت است. از ویژگی‌های مخلوط کن پودر این است که مواد را با بالاترین درجه دقت و کارایی ترکیب می‌کند مخصوصاً برای مواد جامد و انواع پودر ادویه، ساختن خمیر و مایعات مناسب است.

قدرت دستگاه میکسر پودر

بررسی ابعاد دستگاه

مخلوط کن پودر در ظرفیت‌های متنوع از ۱۰۰ لیتر تا ۵۰۰۰ لیتر در بازار وجود دارد. ابعاد انتخابی باتوجه‌به نیاز مشتری و مکانی که قصد استفاده آن را دارد مشخص می‌شود. افرادی که اقدام به ساخت این دستگاه می‌کنند در صدد هستند این دستگاه را با ظرفیت‌های متنوع به بازار عرضه کنند تا هر صنعتی متناسب با نیاز خود به انتخاب دستگاه بپردازد.

ضرورت نیاز به مخلوط کن پودر

ribbon blender موردنظر با نام‌های مختلفی مانند بلندر صنعتی، میکسر صنعتی، ریبون بلندر و میکسر پودر شناخته می‌شود. یکی از ضرورت‌های نیاز به این دستگاه این است که درصورتی‌که شما در صنعت تولید نیاز به ترکیب مواد داشته باشید قطعاً به این دستگاه نیازمند هستید. از دیگر موارد مورد اشاره این است که مخلوط کردن مواد جز مراحل اصلی تولید است. از جمله در تولید انواع مکمل‌های بتن کاربرد ویژه‌ای دارد و برای تولید انواع مواد شیمیایی کودها، ترکیب رنگ‌ها و صنایع دارویی به کار می‌رود.

کاربردهای دستگاه بلندر صنعتی

دستگاه میکسر پودر کاربردهای فراوانی دارد. در زیر به برخی از کاربردهای مهم این دستگاه در صنایع مختلف اشاره می‌شود.

 • مخلوط کردن مواد جامد خشک
 • مخلوط کردن مواد داروها، لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد شیمیایی مختلف
 • ترکیبات خشک مواد تشکیل‌دهنده کپسول
 • جهت ترکیب مواد روانکاری و گرانول‌ها و …
 • در ساخت مخلوط‌های پلیمری، پودرهای دارویی کاربرد دارد
 • در صنایع فراوری مواد غذایی و آشامیدنی
 • تولید غذای کودک
 • کاربرد در تولید انواع چاشنی‌ها، محصولات غذایی خشک، غلات، صبحانه، کیک، مکمل‌های غذایی، مخلوط نوشیدنی‌های فوری و…به کار می‌رود.

شما می‌توانید این دستگاه منحصربه‌فرد و باکیفیت را از فروشگاه اینترنتی کارا ماشین بخواهید. این فروشگاه در زمینه تولید انواع دستگاه فعالیت می‌کند؛ لذا بهترین دستگاه را با ارزان‌ترین قیمت به دست مشتری می‌رساند.

برخی دیگر از کاربردهای دستگاه میکسر پودر

در زیر به‌طورکلی برخی از کاربردهای دیگر این دستگاه را بیان می‌کنیم.

 • انواع مواد غذایی
 • تغذیه حیوانات خانگی
 • لوازم آرایشی
 • آفات کش‌ها
 • مواد شوینده لباسشویی
 • ترکیبات پاک‌کننده و….

انواع دستگاه‌های ribbon blender

 • دستگاه میکسر پودر عمودی
 • بشکه‌ای
 • دایره‌ای
 • وی شکل
 • توربو میکسر
 • دبل شفت
 • آزمایشگاهی
 • افقی

ribbon belender

بررسی میکسر پودر عمودی

ribbon blender موردنظر به‌صورت استوانه است که قسمت زیرین آن یک مخروط قرار دارد. در مرکز استوانه یک ماردون موجود است. وظیفه این ماردون جداسازی بخش مخروط و مخزن دستگاه است. ماردون باتوجه‌به محل قرارگرفتن آن، مواد را از پایین مخزن می‌گیرد و بالا منتقل می‌کند.

در بالای مخزن نیز یک قطعه دیگر به نام خروجی اسکرو قرار دارد که مواد پس از خروج دوباره به مخزن برمی‌گردد. انجام این عمل به این دلیل است که مواد به‌خوبی با هم ترکیب شوند.  شیرفلکه در روی مخزن واقع شده است. ورودی میکسر نیز در زیر دستگاه تعبیه شده است.

بررسی میکسر بشکه‌ای

این نمونه از دستگاه به شکل استوانه است. بالا و پایین استوانه یک شفت به همراه یاتاق نصب شده است. نحوه قرارگیری این دستگاه به‌صورت افقی است. اتصال یکی از شفت‌ها به گیربکس دستگاه است. زمانی که موتور حرکت خود را آغاز می‌کند چرخش استوانه نیز آغاز می‌شود و حول محور خودش می‌چرخد. در این مرحله مواد داخل بشکه به‌خوبی ترکیب می‌شوند. یکی از خصوصیات این نوع از میکسر قیمت مناسب آن است.

بررسی میکسر دایره‌ای

این نمونه از میکسر به‌صورت نیم استوانه است. در این میکسر پودر محل قرارگیری شفت مرکزی در مرکز و به شکل عمودی است. به شفت دستگاه 3 یا 5 بازو متصل شده است. زمانی که دستگاه روشن شد بازوها شروع به حرکت می‌کنند. در این عملیات مواد داخل دستگاه شروع به ترکیب‌شدن می‌کنند. این دستگاه برای ترکیب مواد ساختمانی کاربرد ویژه‌ای دارد. از موادی که می‌توان در این دستگاه ترکیب کرد شن، ماسه و سیمان است.

میکسر دایره‌ای

بررسی قطعات میکسر پودر صنعتی

هر دستگاهی برای کارکرد مناسب نیاز به یک سری قطعات دارد. دستگاه میکسر پودر نیز از این امر مستثنی نیست. در زیر به‌صورت تیتروار این قطعات را بیان می‌کنیم و در ادامه مقاله در مورد آن­ها توضیحاتی ارائه می‌دهیم.

 • مخزن دستگاه
 • پایه‌های دستگاه
 • موتور گیربکس دستگاه
 • پره‌های دستگاه

مخزن دستگاه

یکی از قسمت‌های مهم دستگاه، مخزن دستگاه است. این قسمت جایگاهی است که انواع پودرهایی که قصد مخلوط کردن آن­ها را داریم را در آن می‌ریزیم. این دستگاه دارای دو دریچه است. دریچه خروج در قسمت زیر دستگاه قرار دارد تا این امکان برای فرد مهیا شود که مواد را به‌آسانی از آن خارج کند.

مخزن دستگاه باتوجه‌به نیاز مشتری و محلی که قصد استفاده از آن را دارد می‌تواند در ابعاد متفاوت تولید شود. کارا ماشین، تولیدکننده انواع دستگاه میکسر است که نیاز شما را در هر ابعادی که در نظر داشته باشید برطرف می‌کند.

پره‌های دستگاه میکسر پودر

بررسی پایه‌های دستگاه

پایه‌های دستگاه نیز یکی از قسمت‌های مهم دستگاه است؛ زیرا وظیفه نگهداری مخزن را به عهده دارد اندازه پایه‌ها بستگی به ظرفیت مخزن دارد. برای آسانی در جابه‌جایی دستگاه پایه‌ها نقش پررنگی دارد که می‌توان زیر آن­ها چرخ‌هایی را قرارداد تا به‌آسانی دستگاه را حمل‌ونقل کنیم.

بررسی موتور گیربکس دستگاه

محل قرارگیری موتور گیربکس پشت دستگاه است و بیرون از مخزن قرار دارد. موتور به شفت‌ها متصل است. تیغه‌ها و پره‌های دستگاه به شفت‌ها متصل هستند. موتور گیربکس در به چرخش در آوردن شفت‌ها و پره‌های متصل به آن فعالیت می‌کند. مخلوط کردن مواد غذایی به‌وسیله پرده‌ها انجام می‌شود. انتخاب نوع موتور به ظرفیت و کارایی دستگاه بستگی دارد.

بررسی پره های دستگاه میکسر پودر

پره‌های دستگاه به شکل‌های مختلف موجود هستند و به دو نوع کلی تقسیم می‌شوند .این دو نوع شامل میکسر پدل بلندر و میکسر ریبون بلندر است.

ضمانت دستگاه تولید شده کارا ماشین

کارا ماشین یکی از کارخانه‌های تولید انواع ماشین‌آلات صنعتی است. این کارخانه منحصربه‌فرد ماشین‌های خود را با استفاده از باکیفیت‌ترین قطعات تولید می‌کند. شرکت صنعتی کارا دستگاه‌های خود را به مدت یک سال ضمانت می‌کند. ضمانت این دستگاه شامل تمامی قطعات دستگاه است. دستگاه به‌وسیله یکی از پرسنل شرکت راه‌اندازی می‌شود. شما می‌توانید بهترین دستگاه را با بالاترین کیفیت از ما بخواهید.

میکسر پودر

در این مقاله به بررسی دستگاه میکسر پودر پرداختیم. این دستگاه برای ترکیب انواع مواد غذایی، دارویی، شیمیایی و … به کار می‌رود. نحوه کار این دستگاه با برق است که به‌محض روشن شدن پره‌های دستگاه شروع به حرکت می‌کنند و مواد مختلف را به‌صورت کامل ترکیب می‌کنند.

وجود این دستگاه در صنعت مهم است و بدون آن امکان ترکیب و آماده‌سازی مواد وجود ندارد. دستگاه موردنظر در مدل‌های متنوع در بازار موجود است. از انواع رایج آن که در این مقاله در مورد آن‌ها صحبت کردیم عمودی، بشکه‌ای و دایره‌ای است. دستگاه موردنظر را در ابعاد مختلف می‌توان ساخت و این بستگی به نیاز مشتری دارد. از قطعات مهم دستگاه می‌توان به مخزن دستگاه، پایه‌ها، موتور گیربکس و پره‌های دستگاه اشاره کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

فیلد های ستاره دار* الزامی می باشند.